Gekruide augurken

tim
Anja: ” De reuze augurk die we al geoogst hebben.” (Foto: Anja)

Anja en haar zoon Tim stelden mij de volgende vraag :”Dit jaar hebben wij voor het eerst augurken in onze moestuin. Hebben jullie ook augurken in jullie moestuin? En zo ja, heb je een goed inmaak recept?”

Jazeker heb ik een goed recept! Bij mij thuis eten wij graag zelf gekweekte & ingemaakte augurken, naar oud recept van mijn vader, als snack.

Ingrediënten voor 5 potten á 370 ml gekruide augurken :

  • 1kg kleine augurken
  • 50 gram zout
  • 10 sjalotten
  • 1 stukje mierikswortel (5 cm)
  • 1 eetlepel witte peperkorrels
  • 5 kleine laurierblaadjes
  • 2 takjes dragon
  • 2 dillezaden
  • 1/2 l inmaakazijn
  • 1/2 l water

Inmaak

Borstel de augurken onder stromend water schoon en verwijder het kroontje. Bestrooi de augurken met zout en zet ze een nachtje weg in een vergiet zodat het vocht goed kan afdruipen. Maak glazen potjes zorgvuldig schoon met heet zeep of sodawater en spoel ze na met schoon water. Eventueel kun je de potten uitkoken. Zet de schoongemaakte schoongemaakte potten tot voor gebruik omgekeerd weg.

Spoel de volgende dag de augurken onder stromend koud water af en laat ze goed uitlekken of dep de augurken droog. De sjalotten en mierikswortel schillen en in blokjes of plakjes snijden. Leg ze met de augurken, peperkorrels, en laurierbladeren in de potten. Was de kruiden even in warm water, droog ze af en snijd alles in vijf centimeter lange stukjes. Strooi ze over de augurken. Breng inmaakazijn en water aan de kook en giet het over de augurken. Sluit de potten direct af en laat ze omgekeerd afkoelen.

Zet de augurken minstens een á twee maanden in het donker weg om op smaak te komen.

121

Cadeau

Een pot zelfgekweekte en ingemaakte augurken is ook leuk om cadeau te geven!

Wist je dat…

Wist je dat… augurken tot dezelfde familie behoort als courgette, komkommer en meloen?

 

 

 

 

 

 

 

9 reacties op “Gekruide augurken

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s